Kdy už tahle bublina konečně splaskne. Plýtváme zdroje jako lidské prostředky, křemík, chemikálie pro výrobu polovodičů a hromadu dalších věcí pro výrobu zařízení, které fakticky vzato nevytváří žádnou reálnou hodnotu.
Nebudu tvrdit, že mají nynejší fyzické měny nějakou reálnou hodnotu, ale faktem je, že se musí vydělat vytvořením nějaké hodnoty, kterou potom můžu s někým jiným směnit za něco co pro mě má další hodnotu.
Tohle vydělávání peněz pomocí coinů z šifrování a dešifrování transakcí nevytváří fakticky vzato žádnou hodnotu a pouze se na tom mrhají prostředky.. Samozřejmě, že mi budou někteří oponovat, co by neoponovali, když se na tom vláčku snaží přiživit.
Odpovědět4 3
To mas ako s pocitacovymi hrami, tiez sa na ich hranie mina spusta kremiku, medi, elektriny, ... a nevytvara sa tym ziadna "realna hodnota" (ak take nieco skutocne existuje).
Odpovědět2 2
Míchání hrušek s jabkama. Počítačové hry ze své definice patří do spotřebního segmentu.
Když někdo prodá počítačovou hru, tak tu hru musel někdo vytvořit a vytvořil svojí reálnou prací nějakou hodnotu, za kterou dostal reálně zaplaceno.
Když někdo spálí reálnou elektřinu jako malý stát, tak vytvoří hodnotu ve verifikaci transakce a za to dostane nějaký frfník. Ale když se ty frfníky ani nedají používat k běžnému placení, volatilitu mají v desítkách procent, tak jakou mají hodnotu? Co až se přestane vyplácet těžařům ověřovat transakce, protože cena frfníku klesne pod náklady za naprosto reálný hw, prostory a účet za elektřinu?
Odpovědět0 0